tel. 792 076 600
biuro@monterdrogowy.pl
Dostawy na terenie całego kraju
PolskiAngielski
tel.781-410-470
Strona główna » Znaki drogowe pionowe » Znak drogowy nakazu C
Kategorie
Szukaj
Znak drogowy nakazu C

Znak drogowy nakazu C

Koszt wysyłki: od 15,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 15,00 zł

Stan magazynowy:

Stan produktu: Nowy

Rozmiar, folia (B,C)

Zapytaj o cenę

 • Opis produktu
 • Recenzje produktu (0)
 1. Znaki nakazu C standardowo wykonane są z blachy ocynkowanej ogniowo grubości 1,25 mm, krawędzie podwójnie zaginane na całym obwodzie. 

 2. Tarcze znaków z podwójnie zagiętymi krawędziami charakteryzują się najlepszymi parametrami wytrzymałościowymi spośród produkowanych znaków.

 3. Znaki wyklejane licem z folii 1, 2 

 4. Tarcza znaku może być dodatkowo wyposażona o dwa profile stalowe typu F.

 5. Profile służą jako element montażowy do przykręcenia odpowiednich uchwytów typu „Ząbek” łączących znak ze słupkiem lub konstrukcją wsporczą. W przypadku wyboru znaku bez dodatkowych profili, tarcza montowana jest do konstrukcji wsporczej za krawędź znaku uchwytami typu „Zacisk”.

 6. Standardowo, tył tarczy znaku zabezpieczony farbą proszkową szarą RAL 7037. Dla oznakowania tymczasowego, opcjonalnie możemy wykonać znaki bez dodatkowego zabezpieczenia tyłu tarczy znaku farbą proszkową.

Zasady dot. zastosowania odpowiedniej wielkości i folii znaku drogowego

 

Stosuje się pięć grup wielkości znaków:

 • Znaki nakazu mini (średnica 400 mm): na słupkach przeszkodowych i tablicach kierujących, na drogach w obszarze zabudowanym, gdy warunki drogowe nie pozwalają na zastosowanie znaków większych lub zastosowanie większych znaków pogorszyłoby warunki widoczności pieszych na przejściu dla pieszych, na wąskich uliczkach zabytkowych miast.

 • Znaki nakazu małe (średnica 600 mm): na drogach gminnych,

 • Znaki nakazu średnie (średnica 800 mm): na drogach powiatowych, na jednojezdniowych drogach krajowych i wojewódzkich, na łącznicach autostrad i dróg ekspresowych.

 • Znaki nakazu duże (średnica 900 mm, 900 x 1200 mm): na drogach ekspresowych, na drogach dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym, na drogach dwujezdniowych w obszarze zabudowanym, na których dopuszczalna prędkość jest większa niż 60 km/godz.

 • Znaki nakazu wielkie (średnica 1000 mm): na autostradach.


Uwaga: przy oznakowaniu robót tymczasowych stosuje się znaki o jedną grupę wielkości wyższą niż stosowane na danym odcinku drogi.

Znaki A7 i B20 muszą mieć wielkość nie mniejszą niż znaki średnie.
 

Zastosowanie folii odblaskowych:

Folia typu 1: drogi powiatowe, gminne i wojewódzkie.

Folia typu 2: drogi krajowe jednojezdniowe i dwujezdniowe, autostrady i drogi ekspresowe.

Folia typu 3: stosowana na autostradach na oznakowaniu umiejscowionym nad jezdnią.

Znaki A7, D6, D6a, D6b, B20, B2 – obowiązuje stosowanie folii II generacji na wszystkich drogach.

 

Znaki drogowe typu C w kształcie koła z niebieskim tłem i białymi obrazami (wyjątkiem jest znak C-17 z żółtym elementem, nakazujący kierunek jazdy dla pojazdów z niebezpiecznymi towarami) wskazują sposób jazdy i obowiązki uczestników ruchu. Znaki typu C informują o sposobie zachowania się na drodze oraz obowiązkach, mogą też informować o początku i końcu drogi dla pieszych i rowerzystów, a także określać prędkość minimalną obowiązującą na danym odcinku jezdni. Oferujemy wszystkie rodzaje znaków nakazu spotykanych na polskich drogach: C-1, C-2, C-3, C-4, C-5, C-6, C-7, C-8, C-9, C-10, C-11, C-12, C-13, C-13a, C-14, C-15, C-16, C-16a, C-17, C-18, C-19, C-13/16. Dostępne są w różnych rozmiarach – znaki nakazu mini, małe, średnie, duże i wielkie.Znaki są odporne na odkształcenia, mają doskonałe walory odblaskowe, posiadają aprobatę IBDIM, krajowy certyfikat zgodności oraz europejski symbol CE. 


Po złożeniu zamówienia prosimy o informację, który znak mamy wykonać


 

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.